ul. Górskiego 4, Warszawa || +48 797 433 002 || info@multiocalenie.org.plamulti

Zakończone projekty

Projekt „Warszawskie Centrum Integracyjne 2” jest kontynuacją działań integracyjnych dla imigrantek i ich dzieci ze społeczeństwem przyjmującym – mieszkańcami Warszawy i aglomeracji warszawskiej, które nasza Fundacja prowadzi od marca 2014. W grupie docelowej znajduje się wiele kobiet z Kaukazu Północnego, Ukrainy, Gruzji, Azji Środkowej. Są to również kobiety z polskim pochodzeniem z b. ZSRR, oraz studentki polskiego pochodzenia.

Fundacja Batorego EEA GrantsFundacja „MultiOcalenie”, w partnerstwie z Fundacją „Wolna Syria” i Fundacją „Re-Spotkania”, realizuje projekt „Salam!”, współfinansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji”. Zadaniem projektu jest przygotowanie polskich instytucji państwowych do przyjęcie grup uchodźczych z Bliskiego Wschodu relokowanych i przesiedlanych do Polski.

Projekt "MultiAzyl" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców, budżetu Państwa i Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Miło nam poinformować, iż zakończyliśmy realizację projektu "Macierzyństwo na uchodźstwie", w ramach którego zorganizowanych zostało 6 pikników edukacyjnych dotyczących 6 złotych zasad żywienia dzieci. Z rad pediatry skorzystało wiele mam imigrantek. Projekt był współfinansowany ze środków Fundacji "Nutricia" i Federacji Banków Żywności. Urzędowi do Spraw Cudzoziemców dziękujemy za pomoc w organizacji pikników edukacyjnych!

Za nami pierwsza część projektu "Inny Punkt Widzenia", który realizujemy w partnerstwie z Komendą Główną Straży Granicznej. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przez cztery miesiące przeprowadziliśmy 12 szkoleń dla 296 funkcjonariuszy Straży Granicznej (Nadbużański, Śląsko-Małopolski, Bieszczadzki i Nadwiślański Oddział SG). 23 funkcjonariuszy bierze udział w kursach języka czeczeńskiego, gruzińskiego i arabskiego. W interaktywnych warsztatach w Kruszynianach wzięło udział 34 funkcjonariuszy. Przejechaliśmy w tym czasie 6196 km! Odwiedzonym Oddziałom SG dziękujemy za niezwykle gościnne przyjęcie, a PSG Krynki za pomoc przy realizacji warsztatów w Kruszynianach!

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z funkcjonariuszami z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. W naszym szkoleniu biorą udział osoby z pionu cudzoziemskiego PSG Warszawa – Okęcie, PSG Bydgoszcz i PSG Kielce. Szkolenie odbywa się w ramach projektu “Inny Punkt Widzenia” współfinansowanego z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

REALIZACJA PROJEKTU "INNY PUNKT WIDZENIA"
Projekt “Inny Punkt Widzenia” dotarł do Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. W dniu dzisiejszym w naszym szkoleniu wzięło udział 17 funkcjonariuszy z PSG Warszawa – Okęcie, PSG Modlin i PSG Łódź. Projekt jest realizowany dzięki finansowaniu z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W dniach 13-15 maja odbyło się szkolenie dla Straży Granicznej w ramach projektu “Inny Punkt Widzenia” współfinansowanego z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Byliśmy w Raciborzu, Pyrzowicach, Balicach. Na zdjęciu rozmowy z naszymi pracownikami z Gruzji i Tunezji.

W dniach 7 – 8 maja przedstawicielka naszej Fundacji uczestniczyła w seminarium poświęconym sytuacji cudzoziemców w Polsce organizowanym przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Nasza prezentacja poświęcona była tematyce gruzińskiej.

Nasz projekt “Macierzyństwo na uchodźstwie” otrzymał dofinansowanie w konkursie grantowym “1000 pierwszych dni dla zdrowia” organizowanym przez Fundację NUTRICIA z Federacją Polskich Banków Żywnościowych. Do konkursu zgłoszono 69 projektów, dofinansowanie otrzymało 20 projektów.

 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd